+38067 593 1033
Приватний ліцей у місті Боярка для 1-11 класів
А чи знаєте ви, що..
1. У світі існує близько 120 видів сосен.2. Види сосен, що дають їстівні горіхи називаються кедровими соснами.3. Сосни є вічнозеленими деревами і багаті смолою.4. З сосни добивають тверду смолу так звану як – каніфоль. Каніфоль застосовується для виготовлення лаків і сургучу. Нею ж музиканти натирають смички струнних інструментів.5. Янтар є давньою скам’янілою смолою. Балтійський бурштин майже на 100 % складається з смоли сосни.6. При бронхітах, при захворюваннях легенів використовують смолу, ефірну олію, соснові бруньки, екстракти сосни.7. Хвоя сосни використовується для лікування авітамінозу вітаміну С.8. Від деяких шкірних захворювань таких як псоріаз, екзема використовують сосновий дьоготь (мазь).9. Сосни найменш вимогливі до грунту, вони можуть рости на мало родючих ґрунтах, де не ростуть інші види дерев.10. У виробництві ванілі застосовується камбій (соковмісний шар) сосни.11. 20 видів сосен виробляють горіхи, які придатні для вживання людиною.12. Сосни виробляють смолу, яка тече з пошкодженої кори. На жаль, смола є легкозаймистою і полегшує поширення лісової пожежі.13. Деревина сосни використовується у виробництві меблів, дахів, підлог, залізничних трас і деталей кораблів.14. Сосни можуть рости від кількох сотень до кількох тисяч років.
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАЛАУЧЕНИЦЯ «ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»ЯРИНА
А чи знаєте ви, що…1. За календарем друїдів -клен завжди акуратний і сповнений енергії – буквально невтомний, особливо коли це стосується його фантазій і незвичайних планів. Характер цього дерева багатогранний – він стриманий, несміливий, і при цьому здатний на ризиковані рішення. Здатний викликати на відвертість, і сам добре виражає свої думки, володіючи гармонійним відчуттям гумору, також любить коли про нього говорять 2. До цього виду належать не тільки дерева, але й кущі. Правда, досить високі — до 10 метрів.3. У Демократичній Республіці Конго в 2005 році були введені в обіг монети, виготовлені з кленової деревини.4. Японський клен внесений в Червону книгу з-за своєї рідкості.5. Всього в світі існує 150 видів цих дерев і чагарників, для більшості з яких батьківщина Азія.6. Більшість кленів скидають листя на зиму, але деякі види, що зустрічаються в Азії і в околицях Середземного моря, відносяться до вічнозелених рослин.7. У північноамериканських індіанців з племені ірокезів було свято, присвячений клену.8. Майже всі відомі види кленів використовуються в декоративних цілях.9. На просторах Сибіру ці дерева не зустрічаються.10. В Японії є своєрідна закуска, яку готують з вимочених протягом року в солі кленового листя, які потім обсмажують в солодкому тісті.11. На канадському прапорі зображений листок клена, але у нього всього 11 вершин, що робить це зображення недостовірним. Насправді у кленового листя їх набагато більше.12. З соку деяких видів клена виготовляють солодкий сироп і навіть цукор.13. Пасічники часто висаджують клени біля своїх володінь, так як ці дерева — чудові медоноси, і їх дуже люблять бджоли.14. У висоту старий клен може досягати 40 метрів.15. Саме кленова деревина користується найвищою популярністю у різьбярів по дереву.16. Це одне з самих швидкорослих дерев. За рік клен здатний додати у висоті до 1,5-2 метрів.
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАВУЧЕНЬ 8-го КЛАСУ «ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»БОГДАН ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ
1. Горобина досить багата на вітаміни, серед яких є і вітамін С, якого в 100 г ягід міститься 200 мг. Також горобина може "похвалитися" великою кількістю каротину і вітаміну Р в своєму складі.2. Завдяки тому, що в плодах горобини вміщається безліч органічних кислот, в тому числі та сорбінова, яка має сильний антисептичний ефект, ягоди можуть ефективно боротися як з вірусами, так і з бактеріями.3. Бджоли дуже люблять колір горобини, а мед, який з неї виробляється має протизапальні властивості та підвищує імунітет.4. Офіційна наукова медицина і до цього дня не змогла винайти жодних лік на основі горобини, хоча в народній медицині її використання досить популярно.5. Горобина - рослина, яку згадували у своїх творах такі відомі поети як Вяземський і Єсенін.6. Назва рослини походить від слова "брижі", що означає "точка" або "веснянка". Така назва була дана через те, що плоди горобини помітні в лісі або саду ще здалеку і помітно прикрашають всю територію навколо.7. Ягоди горобини, як символ щастя, розкладають на підвіконнях або між рамами. Люди вірять, що поки ягоди залишаються яскравого насиченого кольору, то сімейній парі не загрожують ніякі негаразди.8. Існує думка, що горобина може особливо допомагати таким знакам зодіаку, як Діва, Телець і Козеріг, а також жінкам, старше 40 років.9. Ягоди горобини можна зустріти вишитими на сорочках, рушниках і скатертинах, оскільки і в намальованому, і в вишитому вигляді горобина є оберегом сімейного щастя.10. Деякі народи стверджували, що рослина може ефективно і швидко допомогти в позбавленні від стресу, варто тільки притулитися до дерева спиною і закрити очі.11. Ягоди горобини корисно вживати при ревматизмі, сечокам'яній хворобі та подагрі.12. До горобини в усі часи ставилися шанобливо і серйозно. Багато народів вважали, що горобина може відганяти від людини духів смерті і здатна привести до тями людей, які втратили реальний погляд на світ. З цією метою хворому на ніч клали під ліжко горобиновий хрест.
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАЛАУЧЕНИЦЯ 8-го КЛАСУ «ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»КУШНІР МАРІЯ
А чи знаєте ви що...1. Станом на сьогодні, існує приблизно 45 різновидів лип.2. Липу можна віднести до числа довговічних дерев, оскільки термін її життя становить близько 500 років.3. Липова деревина відрізняється м’якістю і легкістю в обробці. Її активно використовують при виробництві фанери, меблів, посуду та іншого кухонного начиння.4. Чи знаєте ви, що з липи виготовляють деякі музичні інструменти? Наприклад, з неї роблять деки електрогітар.5. Липовий цвіт використовують у медицині. Ліки, виготовлені на його основі підвищують потовиділення, поліпшують секрецію шлункового соку, полегшують відтік жовчі, а також діють як протизапальні засоби.6. Цікавий факт, що липові суцвіття застосовуються в лікеро-горілчаному виробництві, завдяки чому спиртні напої набувають цілющі властивості.7. Найбільшу кількість дерев росте не в Росії, а на південно-сході Азії.8. Цікаво, що діаметр стовбура липи може досягати 5 м.9. Липа вважається найважливішим медоносом. Бджоли беруть з неї висококласний нектар. З одного дерева вони можуть зібрати 16-30 кг меду вищого сорту.10. Якщо вірити народній медицині, то липовий відвар допомагає ефективно боротися з застудою.11. Назва німецького міста Лейпциг походить від назви дерева «lipa».
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАЛАВЧИТЕЛЬ ГЕОГРАФІЇ ТА БІОЛОГІЇ ЛАНТУХ ТАЇСА МИКОЛАЇВНА
1 Гнучка й аристократична, легка, мила в спільному житті. Користуючись успіхом, ніколи не зловживає нічиєю люб'язністю, вміє бути делікатною і стриманою, не нав'язує своїх симпатій і настрою, не вимагає нічого і нічого не шкодує.2 Найтвердіше в світі дерево відноситься саме до березів — це береза Шмідта. Вона настільки міцна, що звичайним сокирою її зрубати просто неможливо, так і для її обробки потрібно спеціальне обладнання 3 У всьому світі береза є найпоширенішим деревом.4 Всього налічується близько сотні різних видів берези.5 Висота карликової берези зазвичай не перевищує півтора метра.6 Насіння берези — дуже маленькі і легкі. Близько п’яти тисяч насінин важать лише один грам.7 Гілки у «жіночого» дерева ростуть в сторони, а у чоловічої — «вгору».8 При горінні березові дрова практично не виділяють кіптяви.9 Одне з знаменитих яєць Фаберже виконано з карельської березової деревини.10 Доросла береза по весні за добу може дати до 4-5 літрів березового соку, смачного і корисного.11 Берези ростуть на всіх континентах, крім Антарктиди 12 Звичайна береза, повсюдно поширена на території України, віком до 190-200 років виростає до 20 метрів.13 Береза частіше більшості інших дерев використовується в геральдиці.14 Широко застосовується в косметичній індустрії і в медицині дьоготь виходить в процесі обробки березової кори.15 Найстаріші й найпотужніші берези можуть виростати до 40 метрів у висоту, маючи при цьому обхват стовбура біля основи до півтора метрів.16 Це дерево дивно вміє пристосовуватися — воно здатне рости як на болоті, так і в кам’янистій пустелі.17 Берези зустрічаються навіть за Полярним колом.18 Деякі гриби ростуть тільки поблизу від беріз, так як їх грибниця знаходиться в симбіозі з корінням цього дерева.19 Березові гілки в селах досі заготовляють в якості корму на зиму для худоби.20 Деякі народи крайньої Півночі використовують березову кору для конструювання традиційних човнів.
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАЛАУЧЕНИЦЯ «ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»ХРИСТИНА ФЕЛЬДМАН
До 8-річного віку дуб росте повільно, зате розвиває могутню кореневу систему. Вже в однорічного дуба коріння досягає 1м довжини. Далі ріст дерева в висоту пришвидшується і до 15-20 років становить 50-70 см на рік. Після 120-200 річного віку дерево припиняє ріст в висоту.
У багатьох народів дуб – священне дерево. Цікаво, що стародавні слов’яни вважали це дерево присвяченим Богу. І сьогодні велика кількість країн офіційно проголошують дуб своїм національним деревом, наприклад - США, Англія, Франція, Німеччина, Латвія, Польща та Сербія.
А на державному гербі Естонії присутні дубові гілки, що ж до України - листя цього дерева прикрашає герби Харківської, Київської та деяких інших областей, міста Дніпро тощо.
На Волині є урочище Юзефін (Рівненська область), де зростає дуб віком понад 1300 років! Загалом в Україні взято на облік 3 295 унікальних дерев віком понад сто років.
У християнстві дуб має важливе духовне значення, а Біблія посилається на це дерево 23 рази, та й в інших сучасних релігіях він дуже шанується.
Дуб, частіше, ніж будь-які інші дерева приймають на себе удари блискавки. Через це саме дуби були улюбленими деревами друїдів, адже вони вважали блискавку знаком натхнення. Кажуть, що в дуб Максима Залізняка потрапила 6 разів блискавка. І ритуал залучення удару блискавки в дуб називався “звабленням блискавки”. Саме через це з давніх часів існує прикмета не ховатися під дубом під час грози.
І кора дуба, виявляється, має лікарські властивості... До того ж, найдорожчі в світі гриби, трюфелі, часто зростають в околицях дубових гаїв, так як їх грибниця має симбіотичний зв’язок з корінням дубів.
А що ж жолуді –хоч і неїстівні, проте деякі вчені вважають, що їх люди почали вживати в їжу близько 5 тисяч років тому, і готували продукт, схожий на хліб. З них готують тонізуючий напій, що нагадує каву. У кавовому напої з жолудів є бета-каротин, крохмаль, ефірні масла. Такий напій корисний для серцево-судинної системи людини, при розладі шлунка і хронічних захворювань травної системи.
І цікаво, що на узбережжі Середземного моря ростуть кам’яні дуби, що приносять солодкі і смачні плоди. А ще кораблі, зроблені з віргінського дуба, були настільки міцними, що часто від бортів такого корабля відскакували гарматні ядра.
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАЛА УЧЕНИЦЯ 8-го КЛАСУ «ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»
1. Ясени красиві, сильні, стрункі зовні, а всередині у них розвинена інтуїція і аналітичний склад мислення. Вони подобаються собі, але водночас досить вимогливі до оточення. З ними буває непросто, доведеться запастися терпінням, щоб знайти спільну мову. Але якщо це сталося, то кращого співрозмовника і партнера годі шукати2. Слово ясен походить від слово ясно або світлий (листя ясенів добре проводять сонячне світло, саме тому ці дерева так назвали).3. Деревина ясена міцна і пружна, через це вона часто використовувалася для виготовлення бойових гармат і знарядь полювання (з нього робили кілки, бойові палиці, луки, списи, стріли).4. У давнину, люди використовували різьблений посуд з ясена (його також застосовували і в кораблебудуванні).5. Ясен росте дуже швидко (він може вирости до 60 метрів).6. Плоди ясена містять велику кількість жирів і білків, вони здавна вживалися людьми. У 18 столітті, в Англії консервували незрілі плоди, які служили приправою до овочевих і м’ясних страв.7. Солодкий сік ясена (виділяється навесні) використовується як замінник сахарози. З нього отримують Манніні, який використовується як замінник цукру в дієті хворих на цукровий діабет.8. Листя і кора ясена використовувалася людьми як ранозагоювальний, сечогінний і проносний засіб (ним же лікували радикуліти, хронічні захворювання дихальних шляхів).9. Настоянка з плодів ясена застосовується при варикозному розширенні вен.10. У 19 столітті, з ясена робили карети і сани.11. Тепер, з ясена виготовляють бейсбольні бити, киї для більярду, гоночні весла, високоякісні лижі.12. Для обробки музичних інструментів і меблевих гарнітурів використовується ясенова фанера.13. У світі існує 53 видм ясена.14. Пилок ясена може викликати алергію (контактний дерматит) .
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАЛАВЧИТЕЛЬ ГЕОГРАФІЇ ТА БІОЛОГІЇ, КЕРІВНИЦЯ ПРОЄКТУ ЛАНТУХ ТАЇСА МИКОЛАЇВНА
1.Каштан сповнений живої сили і відчуває необхідність в просторі. Справедливий, ненавидить розважливість, чутливий і вразливий, через що гостро має потребу у величезній кількості любові, але по відношенню до неї – ворог через острах її втратити. з недоліків можна відзначити впертість, пристрасть до комфорту, незговірливість в крайней мере, і дивовижну здатність шокувати. Каштан – однолюб і його життя і здатності повністю залежать від людей, що його оточують.2. Каштани - єдиний низькокалорійний горіх: на 30 г запеченого або сушеного каштана доводиться 1 г жиру і 70 ккал.3. Як у випадку з попкорном, усередині шкаралупи каштана міститься волога. Коли він нагрівається, ця волога може з силою розірвати шкаралупу (що відбувається з характерним звуком), тому завжди потрібно надрізати шкаралупу каштана, щоб виходив пар, інакше станеться маленький вибух.4. Горіхи каштана багаті вуглеводами і швидше нагадують картоплю, ніж інші горіхи. Через високий вміст крохмалю, каштани ідеально підходять для перемелювання в живильну борошно.5. Назва «каштан» зазвичай відноситься до декількох видів рослин. Каштани одного роду їстівні, а іншого - ні, тому бажано купувати каштани в магазині.6. Каштанові дерева живуть по 500 років і довше. Вони існували з доісторичних часів. До 378 до н.е. римляни активно вирощували каштани і перемелювали горіхи в борошно для випічки хліба.7. Готувати каштани дуже просто - очистити від шкірки / шкаралупи, покласти в сковорідку і підсмажувати 15 хвилин, поки не відкриються. Очищені, підсмажені або запечені каштани можна розім'яти в пюре і змішати з пюре з солодкої картоплі або гарбуза.8. Каштани називали «рис, що росте на деревах» з тих пір, як у них поживні властивості виявилися надзвичайно схожі на коричневий рис.9. Китайці з'їдають 40% всіх каштанів у світі. Вони запікають їх у гарячому піску, тушкують і готують в супах.10. У Франції на Різдво і Новий рік подають спеціальне частування - зацукровані каштани, які називаються marron glace.
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАВУЧЕНЬ 6-го КЛАСУ «ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»МОРДВІНЦЕВ ДМИТРІЙ
1. Це дерево наділяє оптимізмом, високим інтелектом, чуйністю і відкритістю. Люди, народжені в періоди покровительства Яблуні, ведуть активний спосіб життя. Вони товариські і допитливі. З недоліків можна виділити зайву наївність і довірливість. 2. На околиці старовинного м. Кролевець Сумської області знаходиться особливий, унікальний об'єкт природно-заповідного фонду України - ботанічна пам'ятка природи загальнодержавного значення «Яблуня-колонія».. Унікальність її в тому, що вона займає площу 0,10 га, виглядає як яблуневий кущ, а вік яблуні понад 220 років. Наявні в неї 6 основних стовбурів і кілька десятків укорінених гілок. 3. Яблуня займає дуже важливе місце серед всіх культурних рослин Європи.4. У яблуках міститься залізо, яке підвищує рівень гемоглобіну в організмі людини.6. Вживання яблук сприяє зниженню кількості холестерину в крові.7. Яблука дуже популярні в геральдиці. Вони є частиною цілих вісімдесяти гербів.8. Щоб перевірити якість яблука, досить розрізати його і почекати деякий час. Якщо на місці розрізу воно швидко почало темніти, значить яблуко хороше.9. Вживання яблук надає відчуття бадьорості не гірше, ніж кава.10. Яблука дуже багаті на вітаміни В і С. 11. Ще багато століть тому яблуню асоціювали з весною, сім'єю і початком року.
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАЛА
УЧЕНИЦЯ 6-го КЛАСУ «ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»
ГУМАНЕНКО СОЛОМІЯ
• Щоб зрозуміти характер людей-Верб, досить поглянути на це дерево. Це чудові актори і свою роль вони грають чудово. Однак крім артистичності, не можна недооцінювати їхню романтичність, багату уяву.• Кора верби допомагає при застуді. • Верба є одним із тих дерев, які ростуть найшвидше. Вона може виростати на 3 метри у висоту щороку. Живуть верби до 30 років. • Верби краще ростуть біля водних місць (але є й види, які ростуть на пісках і болотах). • Барвники з верби використовують для дублення шкіри. Також із кори верби виготовляють плетені вироби (кошики, меблі, посуд). • Саліцилова кислота, яка зокрема використовується при виробництві аспірину, вперше була виявлена у вербовій корі. Відкрив її італійський хімік Рафаель Піріа. Назва цієї кислоти походить від латинського слова “саліх”, що означає “верба”. • Зважаючи на здатність верби поглинати велику кількість води, її часто садять у вологих місцях. • Чому вербу називають “плакучою”? Перед дощем на листках з’являються крапельки, які можуть падати так часто, що під деревами земля стає мокрою.
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАВУЧЕНИЦЯ 5-го КЛАСУ «ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»ЮЛІЯ СТЕПАНЕНКО
1. Ви помічали, що під цим деревом нічого не росте? Це недарма. Горіхи суперечливі й тому непередбачувані. З одного боку, вони гостинні, вишукані в манерах і готові щедро ущедрити своєю ласкою близьких людей. З іншого – часто бувають примхливі, амбітні, агресивні та навіть підступні без видимої на те причини.2. До Греції знайомий нам усім волоський горіх не має прямого відношення. Його батьківщина – Мала і Середня Азія, а як з’явилося його сучасна назва, ніхто точно не знає.3. У Стародавній Греції ці плоди називали «жолудями богів». Таку назву вони отримали через своїх цілющих властивостей.4. Їх ще називають «святом для мозку» і «їжею для розуму», так і форма ядра волоського горіха нагадує людський мозок. Тому в античності вважалося, що їх вживання в їжу допомагає розвинути інтелект. У Стародавньому Вавилоні волоські горіхи вважалися їжею для знаті, а ось простолюдинам їх є заборонялося, щоб вони раптом не порозумнішали.5. Художники епохи Ренесансу використовували олію волоського горіха в якості основи для створення масляних фарб. В одній з рукописів Леонардо да Вінчі наводяться рецептури таких фарб, які майстер власноруч готував 6. Перші горіхи на Русь довозили ченці з Візантії ще в XII-XIII століттях. Так як вони приїжджали з Греції, то за ними так і закріпилася назва волоських. Принаймні, так говорить одна з теорій про походження цієї назви.7. Завдяки високому вмісту магнію волоські горіхи мають заспокійливу і легким снодійним дією.8. В ядрах волоського горіха є всі речовини, необхідні для життя людини: 30-80% жиру, 10-25% білка і 5-20% вуглеводів.9. Білок, що міститься в них, рівноцінний білку молока і м’яса, але засвоюється набагато легше завдяки високому вмісту лізину.10. Всього 400 грамів волоських горіхів повністю задовольняють добову потребу в їжі для середньостатистичної дорослої людини. Але взагалі більше 100 грамів на день їсти небажано.11. З перепаленої шкаралупи волоських горіхів готують високоякісне активоване вугілля. 12. Волоські горішки — це кращі друзі спортсменів. В них міститься амінокислота аргінін, яка викликає розширення кровоносних судин, покращуючи таким чином приплив крові до м’язів.13. Корисні вони і для щитовидної залози. За рахунок високого вмісту йоду регулярне вживання цих горішків стане відмінною профілактикою різних хвороб.
ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТУВАЛИУЧНІ «ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»АНТОН ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ,БРАТКОВА АРІНА
1. Народжені під цим знаком люди гарні та "колючі". Представники Ялини невиправні егоїсти, і вони ні краплі цього не соромляться. У своє коло вони пускають тільки обраних. Також ці люди мають наполегливість і гострим розумом.
2. У нас прижилося слово «лапи», яке використовується щодо ялинових гілок.
3. Головний корінь їли після 10-15 років життя відмирає, і вторинні корені починають розповзатися під поверхнею землі, не надто в неї заглиблюючись. Саме тому ялина погано вміє протистояти ураганному вітрі.
4. Виростають з коренів загиблої їли молоді деревця є точними клонами материнського дерева. У Швеції росте дерево, якому понад 9500 років. З урахуванням змінюють один одного дерев-клонів цю ялину можна вважати найстарішим живим організмом на Землі.
5. Стара ялина може досягати ста метрів у висоту.
6. Шишки на ялинці починають рости не раніше, ніж через 10 років, але не пізніше, ніж через 50-60. Залежить це, в першу чергу, від умов зростання дерева (цікаві факти про дерева).
7. Волокна в ялинової деревини поширені дуже рівномірно, тому музичні інструменти, цілком або частково виконані з ялини, мають дуже чистим звучанням.
8. Ялинкова кора здавна використовувалася для дублення шкіри.
9. У ялинової хвої, особливо в молодій, вітаміну C міститься більше, ніж у лимоні.
10. Декоративна ялина заввишки не перевищує пів метра.
11. Щоосені ялина скидає близько 15 відсотків хвої, яка по весні відростає заново.
12. У ялиновому лісі в спеку прохолодніше, а взимку тепліше, ніж за його межами.
13. У різних видів ялин голки або чотиригранні, або плоскі.
14. Хвойне вино, яке виготовляється з ялинових голок, допомагало екіпажам вітрильних суден боротися з цингою.
15. Саме ялина становить основну масу тайги.
16. Блакитні ялини колись були завезені в Росію з території сучасних Сполучених Штатів.
17. В середньому в одній ялинової шишки міститься близько ста насіння.